Zumbara görsel hikayesini anlatmada destek olabilecek kişiler arıyor!

Şubat 22, 2012

Zumbara para yerine zamanın kullanıldığı yenilikçi bir paylaşım platformu. Dünyada 33 ülkede uygulanan zaman bankası sistemini sosyal bir ağ ile birleştirerek Türkiye’ye alternatif ekonomi hareketini getiren bir oluşum.

Zumbara şu an heyecanlı bir serüvenden geçmekte. Tamamen yenilenmesi planlanan web sitesinin yeni tasarımları bitti ve programlama aşamasında. E-Tohum, MIT iş planı yarışması, Garanti Kagider kadın girişimciler yarışmasında Türkiye’de ve Youth Action Net global fellows yarışmasında dünyada ödüller alan zumbara projesinin en önemli parçasını zumbara topluluğu oluşturmakta. Şu an 2000’in üzerinde kişiden oluşan bu topluluğu daha da güçlendirmek, bir türlü tam olarak anlatamadığımız hikayemizi anlatmada bize yol gösterecek kişiler arıyoruz.

Ne yapıyor olacaksın?

Görsel hikayeler yaratıyor olacaksın. Fotoğraflar çekecek, videolar oluşturacaksın. Biz çok fazla şey yapıyoruz. Para ve zaman kavramları üzerine kafa yoruyoruz. Aylık etkinlikler düzenliyoruz, Tünel meydanında bir zaman merkezi kurduk. Bunların görsel hikayelerini oluşturarak Zumbara fikrinin yayılmasını istiyoruz.

10 Mart’a kadar zumbaraci@zumbara.com adresine fotoğraf ve video çekimi & kurgusu ile ilgili deneyimlerini anlatan kısa bir yazı ve daha önceki fotoğraflarını, oluşturduğun videoları yollaman yeterli.

Heyecanla bekliyoruz!

 

Reklamlar

6 Responses to “Zumbara görsel hikayesini anlatmada destek olabilecek kişiler arıyor!”


  1. elimden geleni yapacağım 😉

  2. Nusret Köse Says:

    pasifist bir yaklaşımla uzaktan izleyip pek seviyorum yaptıklarınızı, bende bunu yapabilirim aslında en azından.


  3. 5 senedir profesyonel olarak Foto muhabirliği yapıyorum, aynı zamanda ufak belgeseller de çektim. Ntv’de haberinizi görünce gerçekten böyle bir oluşumun var olduğuna inanamadım. Üyeliğin ücretli olacağını düşünmüştüm. Bu çok büyük bir proje, kesinlikle ben de yanınızda olmaktan mutluluk duyarım.

  4. meltems Says:

    çok memnun oluruz, çok ihtiyacımız var! info at zumbara.com adresine bir email atarsanız ordan haberleşelim. Çok teşekkürler ilginize.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: