Oaxaca’da Bir Gün…

Ekim 19, 2011

Oaxaca, yerli halkları, artesanal (el işleri) üretimi, toplulukları ve sanatçıları ile ünlü Meksika’ya otobüsle 6,5 saat uzaklıkta bir şehir.  4 gün kaldığımız Oaxaca’da ilham dolu  bir gün!

Sabah Unitierra’ya doğru yolculuğa çıktık. Öğrenmeyi sorgulayan ve farklı öğrenme kavramları üzerine teknikler geliştiren kurumun terasında bulunan bahçede 3 saat boyunca permakültür hakkında konuştuk, bahçenin rutin temizliğini yaptık ve yeni bitkiler diktik.

Sonra yolumuz Hub Oaxaca’ya düştü. Hub kavramı dünyanın her yerine yayılmakta olan sosyal şirketlerin aynı mekanda çalışarak birbirlerini beslemelerine olanak veren yapılar. Hub’da bulunan projelerle tanıştık, uzun muhabbetlere daldık ve öğrendik ki Hub Oaxaca’da zaman bankası sistemini toplulukları arasındaki iletişimi arttırmak için kullanmak istiyor. Biz de bütün tecrübelerimizi onlarla paylaşıp, onlara bir an önce başlayabilmeleri için enerjimizden verdik.

Son olarak da Casitas organizasyonunun birbirinden güzel bisikletlerini incelemeye koyulduk. Bunlar bildiğiniz bisikletlere benzemiyor. Biri çamaşır yıkıyor, biri suyu aşağıdan yukarılara transfer ediyor!

Tüm bunlardan sonra bir bara oturup soğuk Corona’mızı yudumlarken bir yandan da çok tipik bir atıştırmalık yemek olan kızartılmış çekirgeleri yiyerek muhabbete koyulduk!

Reklamlar

One Response to “Oaxaca’da Bir Gün…”

  1. Aşçı Fok Says:

    İlgiyle izliyorum, aktardıklarınız çok anlamlı, sevgiler…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: