Zumbarayla Bir Günüm: Gezerken Zumbara

Ekim 14, 2011

Farklı yerlere gittiğimiz zaman, orada yaşayan, orayı iyi bilen insanlarla tanıştığımız zaman o yer hakkında farklı şeyler öğreniriz, mekana başka bir gözle bakarız. Belki normalde yolumuzun düşmeyeceği yerler öğreniriz onların sayesinde veya normalde gözümüze çarpmayacak küçük bir kafe, bir lokanta öğrenir, orada daha keyifli zaman geçiririz.

Bugün kendi bulunduğumuz yerde değil de, başka yerlere gittiğimizde Zumbara topluluğunda neler bulabiliriz diye bir bakalım dedik. Herkes kendi şehrini gezdiriyor olsa ne güzel olur mesela. Cahit Zorlu‘nun Eskişehir için verdiği servis çok hoşumuza gitti: “Eskişehir ile ilgili birşeyler öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olabilirim.” Adalar, köprübaşı, hamamyolu, eski otogar, yediler, valilik, reşadiye bölgeleri ile ilgili bilgiler veriyor Cahit bize. Merve Özegel de birçok şehirde aynı türden servis veriyor: Kilis, Mersin, Mardin. Yolunuz buralara düşerse Merve’den yardım istemeyi unutmayın. Şehri gezdikten sonra yöresel yemekleri güzel bir yerde mi yemek istiyorsunuz? En güzeli bulunduğunuz şehirde bir evde yemek yiyebilmektir herhalde. Adana’da Kadriye Güzel, “Güneydoğu, Akdeniz ve İç Anadolu yörelerinin lezzetli yemeklerini ve pasta & börekleri sizler için hazırlarım” diyor. İstanbul’da Melis Özürün “Mutfak Sanatları Akademisi sertifikasıyla 4 çeşit pizza yapımı, tarifleri ve püf noktaları”nı anlatıyor.

Zumbarayla her şehirde bir evimiz, her yerde öğreneceğimiz bir şeyler, tadına bakabileceğimiz yemekler, ağırlanabileceğimiz bir soframız olabilir. Ne servis alabileceğimi ya da verebileceğimi bulamıyorum diyenlere duyurulur… Arkadaşlarımız için severek yaptığımız şeyleri düşünüp, topluluğa da aynı şeyleri önerebiliriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: