Zumbara’da Senem Gürez Annelerin Hayatını Kolaylaştırıyor!

Ekim 13, 2011

Yeteneklerimizi, tecrübelerimizi ve zamanımızı paylaştığımızda hayatımızı hem zenginleştirebiliriz hem de kolaylaştırabiliriz. Zumbara’da girilen arzlar bize bunun hayatımızın hangi alanlarına yayılabileceğini pratik olarak göstermede o kadar etkili oluyor ki, bir an önce yeni web sitemiz hazır olsa, topluluktaki kişiler birbirlerini daha kolay bulsa, verilen servislerle alınan servisler kolaylıkla eşleşse, girilen servisleri görüp tüm topluluk ilham alsa istiyoruz.  Bunun için az kaldı, ancak o zamana kadar biz yine gözümüze çarpan zaman değişimi tekliflerini buradan daha görünür kılmaya devam ediyoruz.

Senem Gürez‘in Zumbara’da verdiği servisler kolay kolay bulunamayacak türden. İlk olarak topluluk ile “doğal doğum tecrübelerini paylaşma” servisi girmiş Senem. Hamilelik ve doğum süreci herhalde hayatımızda başka kişilerin bizi anlamasına, onların tecrübelerinden faydalanmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönem. Senem bizimle hayatının bu anını paylaşıyor. Sonraki arzlardan Senem’in doğum anını 2.5 sene geride bıraktığını anlıyoruz çünkü sonraki girdiği serviste de 0-5 yaş arasındaki çocuklara bakabileceğini söylüyor. “Çocuğunuzu bırakacak kimse yoksa biz varız, oğlum 2.5 yaşında, birlikte geliriz, hem çocuklar oynar, hem siz de işinizi halledersiniz.” demiş Senem.

Senem’in bir diğer servisi de hepimize ilham verecek türden: Çocuk oyun grubu kurmak!  Açıklaması da “Dönüşümlü olarak evleri değiştirebilir veya havalar güzelse parklarda buluşabiliriz, dönüşümlü olarak sorumlu annelerimiz olabilir”.  Yakın oturan annelerin tanışması ve yardımlaşması, çocukların başka çocuklarla tanışması, bu tarz buluşmalar arttıkça yerel toplulukların güçlenmesi ve birbirine yetebilir olması fikri heyecan verici.

Senem İstanbul Küçükbebek’te oturuyor. Tüm annelere, babalara, teyzelere, halalara duyurulur!

Reklamlar

One Response to “Zumbara’da Senem Gürez Annelerin Hayatını Kolaylaştırıyor!”

  1. Yeliz Mert Says:

    Benim çocuğum yok. En azından uzun yıllar da olacağını sanmıyorum. Fakat bu yazı ve Senem Hanım’ın paylaşımı beni çok mutlu etti. Günümün biraz daha ısındığını hissettim. Daha güzel bir toplum için el ele, ne kadar güzel. Teşekkürler… 🙂


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: