Zumbarayla Bir Günüm: Bir Varmış Bir Yokmuş, Zumbara Merkezi Varmış!

Eylül 23, 2011

Bugün, Cafe Zumbara‘nın gerçek olduğunu hayal ediyoruz. Daha önce Zumbara’dan Nevra İlhan’ın sunduğu “cafe açmak isteyenlere” servisinden ilham alarak yazdığımız Zumbara günü yazısını birçok kişi gerçek sanmış. Cafe Zumbara’nın nerede olduğunu soranlar, cafeyi hayırlayanlar, tebrik gönderenler oldu. Aslında uzun zamandır böyle bir hayalimiz var: içinde büyükçe bir mutfağın, çeşitli müzik aletlerinin, bir kara tahtanın, GO oyununun, satranç tahtasının, tavlanın, film gösterimleri için bir projeksiyon makinasının, rahat koltukların, minderlerin olduğu bir zaman merkezimiz olsun istiyoruz. Burası bir paylaşım merkezi olsun, servis değişimleri burada gerçekleşsin, grup çalışmaları burada yapılsın, isteyen istediği zaman gelip zaman merkezi panosunda “şu an zaman merkezinde -mesela- origami anlatıyorum” yazabilsin. İşte böyle bir mekanımız olsa, bir günümüz nasıl olurdu, bir bakalım:

Zaman merkezimiz güne enerji dolu başlamak için Ömer Murat Ünsal‘dan yoga servisi alıyoruz. Sabah zaman merkezinde bulunanlarla hep birlikte huzur doluyoruz.

Sonra Şefik Seçkin Akşit geliyor zaman merkezine. Geçiyormuş uğramış, biraz da boş zamanı olunca zaman merkezinde değerlendirmek istemiş. Zumbara’daki birkaç arzını panoya yazıyor, hangisiyle ilgilenen olursa onu anlatacak. Modern Mimari Nedir?, Osmanlı’nın sonu ve Yitik Tarih…

Bir bakıyoruz öğlen olmuş. Yağmur Kutlar uğruyor merkeze. Zaman merkezinin mutfağında amatörce ve sevgiyle hazırladığı birbirinden güzel mezeler, çorba ve cheesecake ile ağızlarımızı tadlandırıyor.

Öğleden sonramız da pek bir keyifli geçiyor. Murat Çakal kapıyor zaman merkezindeki gitarı, bize arka fonda çok güzel müzikler yapıyor, biz de kendisine eşlik ediyoruz sesimizle. Ve akşam tam iş çıkışı saatlerinde bir grup çalışması yapıyoruz: ‘gezi günlükleri’. İki konuğumuz var bu çalışma için. Deniz Truth Vietnam, Kamboçya, Japonya ve Yunanistan’da gezi anılarını paylaşıyor. Murat Seyfi‘de İran, Suriye, Lübnan ve Afrika ülkelerinde otostopla yolda olmaktan bahsederek hepimizi rüyalara daldırıyor.

Bir bakmışız saat baya bir geç olmuş. Hep birlikte çıkıyoruz zaman merkezimizden. Yarın yeni bir gün, bakalım zaman merkezinde neler paylaşılacak, nelere vesile olunacak, kimlerin hikayelerini dinleyeceğiz…

Reklamlar

3 Responses to “Zumbarayla Bir Günüm: Bir Varmış Bir Yokmuş, Zumbara Merkezi Varmış!”


  1. böyle bir cafe olsa para değil karşılığında bir şeyler öğrenerek çalışmayı kabul edebilirdim..


  2. mutlaka iletişime geçin..o zaman da şimdiki kadar boş zamanım olur umarım. cafe ile ilgili her konuda istediğiniz kadar yardımcı olurum.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: