Zumbara Dünyadaki 20 Proje Arasında!

Eylül 6, 2011

Hayal ettiğiniz yaratmak istediğiniz bir değer varsa ve bu hayal görsel olarak canlandığında heyecanlanıyorsanız, bir çok insan mantıksız davrandığınızı düşünürken siz mantık ilişkisi aramayı çoktan bırakmışsanız, size iyi haberlerim var: tutkunuzu yaşamaktasınız!

Tutkunuz insanların katılımı ile sağlanan uzun vadede sosyal sermaye yaratmak ile ilgiliyse yolunuz uzun ve süreç çetrefilli. Kendinizi düzenli olarak beslemeniz, ilham almanız ve motive etmeniz şart.

Biz de Zumbaranın şu ana kadar ki olan sürecinde kendimizi beslemenin ve motive etmenin farklı yollarını aradık, bulduk ve aramaya devam ediyoruz: Zumbara dünyasında servis değişimi yapmış insanlardan zumbaraya dair duyduğumuz güzel sözler, basından aldığımız destek, Türkiye’de farklı kurumlardan aldığımız ödüller ( Etohum, Bilgi Üniversitesi, MIT iş planı, Garanti Kagider vs.), yurt dışında alternatif ekonomilerle ilgilenen kişilerle bağlanma ve fikir alışverişi…

Şimdi de bununla ilgili çok güzel bir haberimiz var: Zumbara Youth Action Net tarafından dünyadaki 20 proje arasına seçildi. Nijerya, Thailand, Bangladeş, Hindistan, Avusturalya, ABD, İspanya, Arjantin, Meksika gibi dünyanın farklı ülkelerinden çevre, sosyal katılım, eğitim ve alternatif ekonomiler gibi farklı alanlarda sosyal degişim üzerine çabalayan gençler ile Ekim ayında Meksika’da bir araya gelerek kendimize ve projemize dısarıdan bakma şansını yakalayacak, ilham alıp besleneceğiz. Sonraki süreçte benzer yollardan geçen kişilerle bağlanıp motive olacak ve Youth Action Net’ten mentorluk hizmeti alacağız.

Galiba isteyince ve niyet iyi olunca her şey mümkün oluyor. Bakalım dünyanın farklı yerlerinde neler yaşanıyor, insanlar bu çetrefilli ve uzun yolculuğu dengeli ve sağlıklı geçirmek için neler yapıyor. Ekim ayında Meksika’dan bildireceğiz!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: