3. Zumbara etkinliğinin ardından

Mart 29, 2011

26 Mart 2011 Cumartesi günü Zumbara’nin 3.sünü gerçekleştirdiği aylık etkinliğimizde yer alan herkese çok teşekkürler. Bu kez farklı olarak İstanbul’dan sonra ilk ayağını Ankara’da başlatmanın heyecanını yaşadık. Santral İstanbul’da 75, ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde 30 kişilik bir katılım sağlandı.

Çok hızlı bir sürede organize olup inisiyatif alan Ankara ekibinden Ebru, Murat, Çağrı, İlker ve Batuhan arkadaşlarımıza varlıkları ve destekleri için çok teşekkürler. 30 kişiyle başladığımız film gösterimi mum ışığında sohbetle lezzetlendi “Dünya Saati”ni tüm dünya ile paylaşırken. “Bir Avuç Cesur İnsan” filminin yönetmeni Rüya Arzu Köksal ile canlı telefon bağlantısı yapıldı ve Ankara’daki katılımcılar doğrudan düşüncelerini ilettiler, sorularına cevap buldular. Bir saatle bitemeyen sohbet sonrasında ayakta devam etti, pek kolay ayrılamadık ki ertesi günü deneysel bir servis değişimi vesilesiyle “Aylak Madam”da tekrar bir araya geldik. Böylece aramıza yeni katılan Berker, Esenay, Nadire, Esra ve Nurtaç ile hem birbirimizi daha yakından tanıdık, hem de “şifada enerji çalışmaları ve alternatif tıp” üzerine kısa bir paylaşım yaptık toplu olarak. Hepimiz o kadar kıymetliyiz ve birbirimizle paylaşacak o kadar çok şeyimiz var ki. Yapmamız gereken sadece farkına varıp, zamanımızı ve kendimizi değerlendirmek, paylaşımda bulunmak. Bu macerada bir araç olan Zumbara kimbilir daha hangi güzel insanları karşılaştıracak…

İstanbul’da ise “Bir Avuç Cesur İnsan” filmi, filmin yönetmeni Rüya Arzu Köksal’ın ve film karakterlerinden Meryem ablanın aramızda olması ile farklı bir anlam kazandı. Dünya saati sırasında mum ışığında otururken modernleşme, kalkınma, ilerleme, gelişme vb. kavramların üzerine tekrar tekrar düşünülmesi gerektiği ve ne kadar tehlikeli olabilecekleri üzerine sohbet ettik. Ve dedik ki evet insanoğlu bu kibrinden artık vazgeçmeli! İstanbul’daki etkinliğe katılarak bizi yalnız bırakmayan herkese ve ayrıca bu organizasyonu birlikte yaparak daha yakından tanıma fırsatı bulduğumuz Yeşilist’e çok teşekkürler.

Paylaşım ortamı yaratmayı, topluluk kurmayı ve Zumbaralıları buluşturmayı hedefleyen etkinliklerimiz devam edecek.

Mutlu paylaşımlar

Reklamlar

2 Responses to “3. Zumbara etkinliğinin ardından”

  1. medicineWords Says:

    harika harika!!!
    kalbim pırpır etti, Zumbara bu işi başaracak, insanları bir araya getirip gerçek ve anlamlı konuları hatırlamalarını sağlayacak…organize edenlerin emeğine sağlık!
    filiz

  2. çağrı Says:

    Güzel vakit geçirdim (:


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: