Bu büyük, gerçek, zevkli bir deney…

Ekim 8, 2010

Dün akşam saatlerinde, Zumbara alfa kullanıcıları Zumbaranın 2. versiyonuna davet edildiler. Aynı zamanda Zumbaradan şimdiye kadar davetiye istemiş bir çok kişiden, onay verip sistemde yer alabilmeleri için, katılım formunu doldurmalarını rica ettik.

Yani Zumbara dünyasında heyecan büyük. Beta’ya açtık kapılarımızı. Zumbara için önemli bir gün 7 Ekim. Duyduğumuza göre şans eseri yeni ayda açmışız Zumbarayı. Yeni başlangıçları sembolize eden yeni ay! Ve yeni şeylere başlayıp, yeni niyetler koymak iyiymiş yeni ayda… Umarız yeni ayın bu enerjisi Zumbaraya da yansır. Ve burcumuz da terazi imiş. Ne de olsa Zumbara ihtiyaç anında herkesin zamanının eşit değerde olduğunu vurgulayan eşitlikçi ve adaletçi bir sistem!

Tüm bu heyecanımızı paylaşırken sizlerle, değinmek istediğim bir nokta daha var. Beta yolculuğunda Zumbarayı birlikte tecrübe ederken, birlikte büyütüyor olacağız. Artık zaman bankası sistemini daha etkili ve verimli kullanmamızı sağlayan bir web sitemiz var. Unutmayalım bu sistem hala betada: yavaşlıklar, sorunlar, gecikmeler, eksik fonksiyonlar, geliştirilmesi gereken noktalar… karşımıza çıkacak bu aşamada. Ancak web sitesini beta sürümünde kullanan kişilerin, “daha insancıl ve katılımcı değerleri mümkün kılan sosyal bir değişime katkıda bulunmak ve bu değişimi teşvik etmek” olan Zumbara vizyonunu hatırlamalarını ve bu vizyonu hep birlikte gerçekleştirmede bize destek olmalarını istiyoruz.

Bir deney yapıyoruz hep birlikte. Daha fazla paylaşmaya; ilişki, karşılıklılık ve güven köprüleri kurmaya; farklılıklarımızı keşfetmeye; zamanımızı doyasıya yaşamaya; paranın ve zamanın hayatlarımızdaki yerini tekrar düşünmeye dayalı zevkli bir deney bu…

Beta süresince Zumbara dünyasını oluşturan ve oluşturacak olan Zumbaralılardan isteğimiz bu deneyin bir parçaları olmaları. Zaman Kumbarasını birlikte kullanmak ve birlikte geliştirmek istiyoruz. Bardağın boş değil de dolu yanını görerek Zumbarayı güzelleştirmek ve büyütmek! Ve tüm bu süreçte karşılaştığınız hatalar ve iyileştirme fikirlerini zumbaraci@zumbara.com adresinden veya direk Zumbara web sitesinde Zumbara Zumbara’nın duvarından bizlere bildirirseniz çok seviniriz.

Zumbara dünyasına hoş geldiniz!

Mutlu paylaşımlar 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: